fb

lewe-menu-atrakcje2

 zbojeckie-grzane-250-kulig

 

lewe-menu-propozycje

 • goralomania
 • slask44
 • kuligi olx
 • SI animacja GLOB

kulig11

kuligi 6

kulig 3anew 1

kulig 3anew 2

kulig 3anew 4

kulig 5

kulig 5new 4


AKTUALNA OFERTA KULIGÓW

Rezerwuj kulig już teraz! Infolinia: +48 531 557 086


Szkolenia lawinowe w Beskidzie Żywieckim

 

pdf-pobierzOferta szkoleń lawinowych na Babiej Górze

pdf-pobierzOferta szkoleń lawinowych na Pilsku

pdf-pobierzOferta wypożyczenia sprzętu lawinowego

 

Rakiety śnieżne, skitury, freeride, telemark czy wreszcie sporadycznie zwykłe narciarstwo zjazdowe to coraz bardziej popularne formy spędzania zimowych dni. Jest to wynik większej świadomości turystów jak i lepszej dostępności sprzętu, który stał się osiągalny dla zwykłego Kowalskiego. W raz ze wzrostem popularności tych sportów niestety rośnie też prawdopodobieństwo spotkania się z lawiną, która spadając nie tylko zmienia teren, ale też ludzkie życia.

lawina88 lawina76

Stąd pamiętając, że to nie sprzęt czyni mistrza warto zwiększyć swoją świadomość zagrożenia i poznać z jakim śnieżnym „smokiem” mamy do czynienia. Nauczymy Ciebie przede wszystkim rozpoznawać niebezpieczeństwo i mu zapobiegać - w czasie zajęć warsztatowych nauczysz się rozpoznawać rodzaje śniegu, jego przemiany i konsekwencje tych zmian.

Kiedy jednak będziesz świadkiem wypadków, wiedza która nabędziesz pozwoli Ci sprawie przeprowadzić akcję ratunkową. Sprawdzisz się w konfrontacji z licznymi rodzajami detektorów dostępnych na rynku, sondami, łopatami będziesz mógł spróbować swoich sił szukając zasypanych fantomów z pomocą radaru Recco. Będziesz mógł wypróbować róże rodzaje plecaków lawinowych ABS i urządzeń ratowniczych (m.in. Lawinen Ball i Avalung).

Stawiamy na praktykę, dlatego by poznać swojego wroga będziemy kopać i analizować przekroje, czynić testy i ćwiczyć swoją wolę na warsztatach psychologicznych, które są absolutną nowością na rynku tego typu szkoleń. Kurs lawinowy, który proponujemy właśnie Tobie został objęty patronatem przez Babiogórski Park Narodowy, OEAV- sekcja Polska oraz Magazyn Poznaj Świat.

lawina89 lawina91

Współpracujemy z takimi firmami jak Back Country Access i Lifesystems oraz sklep górski Alpamayo.Szkolenia lawinowe w naszym wykonaniu to praktyka poparta teorią. Wspólnie testujemy najnowszy sprzęt lawinowy, uczymy jego obsługi oraz poznajemy różne oblicza śniegu. Pokazujemy, jak działać przed, po i w trakcie zejścia lawiny.

Śnieg i technika to nie wszystko. Z nami dowiesz się, jak dzięki owocnej współpracy międzyludzkiej w ogóle uniknąć niebezpieczeństwa białego puchu. Stawiamy przede wszystkim na ludzi, dzięki temu nasze zajęcia to także wspaniała przygoda i nowe znajomości. Nastawcie się na przyjazną atmosferę, dużo śmiechu i mokre buty :-). Wszystkim naszym klientom zapewniamy sprzęt lawinowy na czas szkoleń gratis oraz zniżki na zakup sprzętu lawinowego i górskiego pod odbyciu szkolenia.

Nasze zajęcia odbywają się we współpracy i za zgodą Babiogórskiego Parku Narodowego i Żywieckiego Parku Krajobrazowego.

lawina98 lawina70

Cel

Po warsztatach jesteś bardziej świadom/-a zagrożenia, jakie niosą lawiny. Posiadasz wiedzę i umiejętności konieczne do przeprowadzenia sprawnej akcji ratowniczej (w przypadku pojedynczego zasypania) i wezwania zorganizowanej pomocy. Znasz cały dostępny sprzęt ratowniczy na rynku. Wiesz, jak radzić sobie z poszukiwaniem osób bez detektorów lawinowych i w przypadku wielokrotnych zasypań. Zima to piękna pora roku w górach. Jednak bezpieczne poruszanie się w zaśnieżonym terenie wymaga zdobycia odpowiedniego wyszkolenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego kursu. Oto, co między innymi otrzymacie:

Wiedza

Stawiamy przede wszystkim na prewencję, dlatego dowiecie się wszystkiego co ważne na temat śniegu.

Sprzęt

Będziecie mieli dostęp do większości detektorów i innych urządzeń ratowniczych dostępnych na rynku.

Zarządzanie grupą

Dowiecie się w jaki sposób zarządzać grupą abyście nie stanowili zagrożenia dla siebie samych i innych.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WŁAŚNIE NAS:

Miejsce

Naszą bazą co roku jest Schronisko na Markowych Szczawinach pod Babią Górą i schronisko na Hali Miziowej na Pilsku. To doskonałe miejsce, którego specyfika pozwala obserwować wszelkie procesy rządzące śniegiem i jego przemianami. Beskid Żywiecki jest dużo spokojniejszym i mniej zatłoczonym pasmem górskim niż Tatry czy Karkonosze. Dzięki temu w spokoju i bez tłoku możesz pogłębiać swoją wiedzę o lawinach.

Wiedza

Naszym priorytetem jest nauka unikania niebezpieczeństwa i prewencja. Dlatego podczas szkoleń zdobędziesz wiedzę dotyczącą rozpoznawania terenu i rodzajów śniegu oraz oceny ryzyka związanego z poruszaniem w górskim terenie w czasie zimy. Na wykładzie poznasz wszystkie niuanse związane z różnymi formami śniegu, natomiast podczas zajęć praktycznych zajmiesz się m.in. wykonaniem przekroju i analizą „żywego” śniegu. Umiejętnościami i informacjami, które chcemy Ci przekazać, powinien dysponować każdy turysta wyruszający zimą w góry.

Sprzęt

Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniego detektora lawinowego, sondy i łopatki może Ci na początku sprawić problem. Z tego powodu każdy nasz kursant podczas szkolenia ma możliwość sprawdzenia szerokiej oferty różnego rodzaju detektorów, które dotąd pojawiły się na polskim rynku. Korzystamy ze sprzętu marek BCA, Ortovox, Mammut, Arva i Pieps. Podczas ćwiczeń terenowych za każdym razem możesz przetestować inny model, dzięki czemu wraz z końcem kursu lawinowego jesteś w stanie wybrać optymalne dla siebie urządzenie. Żaden model, który trafi w Twoje ręce, nie będzie Ci obcy, co jest rzeczą wielce pożądaną szczególnie przy korzystaniu z wypożyczalni. W trakcie zajęć zapoznasz się także z systemem Recco, działaniem plecaka lawinowego oraz z systemem Avalung. Aby nieco urozmaicić wykłady, opowiemy Ci także o dawnych metodach stosowanych w ratownictwie lawinowym.

 

Umiejętności

Zdarza się, że podjęte środki bezpieczeństwa okazują się niewystarczające i dochodzi do wypadku lawinowego. Wtedy niezbędne są odpowiednie umiejętności pozwalające odszukać zasypanych partnerów. W trakcie naszego kursu lawinowego dokładamy również wszelkich starań, aby nauczyć Cię, jak szybko odszukać i uratować zaginionych. Oprócz tradycyjnych ćwiczeń poznasz także odpowiednie techniki odkopywania partnerów. Sprawdzisz na własnej skórze, czym różni się uderzenie sondą lawinową w plecak, korzeń czy łopatę od uderzenia w ciało człowieka.

 

Zarządzanie grupą

Działanie zimą zawsze wymaga współpracy grupy, zwłaszcza w wyższych partiach gór. Często jednak dochodzi do sprzeczek, nie ma lidera, odpowiedzialność rozmywa się, przez co grupa nieświadomie prowokuje niebezpieczne sytuacje. Jako pierwsza firma na rynku wprowadziliśmy do szkoleń lawinowych zajęcia z psychologii i zarządzania grupą. Dzięki temu uświadomisz sobie, jakie mechanizmy rządzą ludzkimi zachowaniami. Zaprezentujemy Ci najczęściej spotykane sytuacje wynikające z „czynnika ludzkiego” i zagrożenia, jakie ze sobą niosą.

Małe grupy

Nie lubisz tłoku, zwłaszcza na zajęciach, na których bardzo Ci zależy? Lubisz być traktowany indywidualnie? Dobrze poczujesz się na naszych zajęciach. Stawiamy na zespoły do dwunastu osób.Dzięki takiej liczbie uczestników zajęcia mogą odbywać się płynnie, co gwarantuje porządek i spokój.

Materiały szkoleniowe

Gdy jesteś świeżo po kursie, masz w pamięci niezbędną wiedzę. Jednak upływ czasu powoduje, że zapominamy tego, czego się nauczyliśmy. Czy więc gdy wyruszymy za rok w zimowe góry, nasze wiadomości wciąż będą wystarczające? Aby móc w każdej chwili przypomnieć sobie zdobytą wiedzę, otrzymasz od nas komplet materiałów szkoleniowych oraz książkę Milana Lizucha „ABC LAWIN” (w czasie kursu lawinowego) lub mapę Compass (podczas warsztatów ratownictwa lawinowego).

 

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zapraszamy w Beskidy zimą!

Zespół Zbójnickie Group

Rezerwacja: 609 789 879, 33 475 96 52

www.zbojnickie.pl 

Nawigacja:  

Na naszych stronach stosujemy pliki cookies oraz przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Zanim wejdziesz na naszą stronę, zapoznaj się proszę z następującymi informacjami. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

POLITYKA PRYWATNOŚCI FIRMY ZBÓJNICKI SZLAK LESZEK MŁODZIANOWSKI

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych 

KTO JEST ADMINISTRATOREM MOICH DANYCH OSOBOWYCH?

Administratorem Państwa danych osobowych jest firma ZBÓJNICKI SZLAK LESZEK MŁODZIANOWSKI z siedzibą w Żywcu kod pocztowy 34-300, ul. Jana III Sobieskiego 7 NIP: 553 230 63 40 zwane dalej ZBÓJNICKI SZLAK

Z administratorem ochrony danych można skontaktować się pocztą elektroniczną pod adresem e-mail kontakt@zbojnickie.pl lub pocztą tradycyjną pisząc na adres: Administrator Ochrony Danych, Zbójnicki Szlak Leszek Młodzianowski, ul. Jana III Sobieskiego 7

JAKIE DANE PRZETWARZAMY?

Państwa dane osobowe które są niezbędne do wykonania umowy lub podjęcia działań na Państwa życzenie przed zawarciem umowy takie jak:

 • dane teleadresowe,
 • imiona i nazwiska oraz daty urodzenia osób wyjeżdżających
 • numery telefonów,
 • numery paszportów przy wyjazdach do Państw nienależących do Unii Europejskiej,
 • adresy e-mail oraz adres IP,
 • historię odbytych podróży,

W JAMIM CELU I NA JAKIEJ PODSTAWIE PRZETWARZAMY DANE OSOBOWE?

Państwa powyższe dane osobowe pozyskane w związku z przygotowaniem do zawarcia umowy lub zawarciem umowy będą przetwarzane w celach:

 1. zawarcia i wykonania umowy o usługi, w tym zapewnienia poprawnej jakości usług turystycznych (podstawa prawna – art. 6 ust. 1 lit b RODO) – „wykonanie umowy”,
 2. wykonania ciążących na naszej firmie obowiązków prawnych, np. wystawiania i przechowywania faktur czy udzielania odpowiedzi na reklamacje (podstawa prawna – art. 6 ust. 1 lit c RODO) – „obowiązek prawny”,
 3. dochodzenia roszczeń wynikających z umowy (podstawa prawna – art. 6 ust. 1 lit. f RODO) – „prawnie uzasadniony interes”,
 4. marketingu usług własnych w trakcie trwania umowy (podstawa prawna – art. 6 ust. 1 lit. f RODO) – „prawnie uzasadniony interes”, marketingowych, w przypadku wyrażenia przez Państwa zgody na wykorzystanie danych w tym celu (podstawa prawna – art. 6 ust. 1 lit a RODO) – „zgoda”.

KTO MOŻE BYĆ ODBIORCĄ TWOICH DANYCH OSOBOWYCH?

Państwa dane osobowe mogą być przekazywane tylko i wyłącznie kontrahentom i partnerom ZBÓJNICKI SZLAK biorącym udział w realizacji zawartej przez Państwo Umowy o uczestnictwo w imprezie turystycznej, takim jak:

 • hotele i inne obiekty noclegowe, inni touroperatorzy lub pośrednicy turystyczni którym zlecone zostało pośrednictwo w realizacji imprezy turystycznej, linie lotnicze, przewoźnicy, piloci i rezydenci, pośrednicy wizowi i konsulaty, agenci turystyczni działający na podstawie umowy agencyjnej,
 • poczta i firmy kurierskie, które będą dostarczać przesyłki do Państwa,
 • podmioty lub organy uprawnione na podstawie przepisów prawa,
 • towarzystwa ubezpieczeniowe, które wykorzystują dane w celu zawarcia i wykonania umowy ubezpieczenia, w tym dokonania oceny ryzyka ubezpieczeniowego i likwidacji ewentualnej szkody oraz dochodzenia roszczeń związanych z zawartą umową ubezpieczenia.

JAK DŁUGO BĘDĄ PRZECHOWYWANE DANE OSOBOWE?

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od okresu niezbędnego do realizacji wymienionych powyżej celów i od podstawy prawnej i będzie to odpowiednio czas:

 1. trwania umowy,
 2. wykonywania obowiązków prawnych oraz czas, w którym przepisy prawa nakazują nam przechowywać dane, np. przepisy podatkowe,
 3. po którym przedawnią się roszczenia wynikające z umowy,
 4. do momentu wycofania zgody.

JAKIE MASZ PRAWA W ZAKRESIE PRZETWARZANIA TWOICH DANYCH OSOBOWYCH?

Mają Państwo prawo do:

 • żądania dostępu do Państwa danych osobowych,
 • sprostowania danych,
 • żądania uzupełnienia niekompletnych danych osobowych,
 • usunięcia danych lub ograniczenia przetwarzania,
 • wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania Państwa danych osobowych,
 • przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od nas Twoich danych osobowych w powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu w celu przesłania ich innemu administratorowi danych,
 • nie podlegania decyzji, która opiera się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu i wywołuje wobec Państwa skutki prawne lub w podobny sposób wywiera istotny wpływ,
 • cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem,
 • prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych jeżeli uważają Państwo, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy prawa.

CZY MOJE DANE MOGĄ BYĆ PRZEKAZYWANE DO KRAJÓW TRZECICH?

Państwa dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego, o ile udział w imprezie turystycznej nie jest realizowany przez lub w państwie trzecim. Przez państwo trzecie rozumie się wszystkie kraje poza państwami członkowskimi Unii Europejskiej, Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, innymi krajami będącymi sygnatariuszami porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym oraz Szwajcarią.

CZY PODANIE DANYCH JEST DOBROWOLNE?

Podanie danych jest dobrowolne jednak ich brak uniemożliwia wykonanie umowy polegającej na oferowaniu, organizowaniu i świadczeniu usług turystycznych oraz usług związanych z organizacją wyjazdów. Wykonanie umowy nie jest uzależnione od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym.

INFORMACJE NA TEMAT ZAUTOMATYZOWANEGO PODEJMOWANIA DEZYCJI

Firma Zbójnicki Szlak korzysta z systemów służących do zautomatyzowanego podejmowania decyzji. Profilowanie wykonywane jest w oparciu o posiadane dane, w szczególności o dane dotyczące świadczonych wcześniej usług. Profilowanie może mieć wpływ na informacje marketingowe oraz oferty, jakie Państwo mogą otrzymywać - oferta będzie dopasowywana do Państwa potrzeb.

GROMADZENIE INNYCH DANYCH PRZEZ NASZĄ STRONĘ

Na naszych serwerach przechowujemy także inne dane niż te, które pozyskujemy z wykorzystaniem plików "cookies". Te dane to przede wszystkim adresy IP, czas nadejścia zapytania do naszego serwera, nazwę stacji roboczej użytkownika i informacje o tym, jakiej używa przeglądarki. Ponadto, jeśli użytkownik zostaje przekierowany na stronę internetową naszego serwisu z innej strony internetowej to zbieramy informację o adresie URL, z którego nastąpiło przekierowanie.

NASZA FIRMA JEST UCZESTNIKIEM PROGRAMÓW:

 • rzetelna firma
 • uczciwy przedsiebiorca
 • certyfikat
 • orly
 • przedsiebiorstwo przyszlosci
 • firma godna zaufania

ZOBACZ INNE NASZE MARKI

 • logo 2
 • Wypożyczalnia strojów góralskich logo
 • fundacja logo
 • logo zbojnikolandia
 • festiwal4
 • Kuligi w beskidach logo
 • karpackie zboje
 • Góralomania
 • gawedziarz
 • Dj Janosik logo
 • parzenica logo wybrane cmyk
 • Wypożyczalnia strojów góralskich logo
 • ZCTiK
 • Beskidzkie Centrum Turystyki logo
 • Zbójnicki catering logo
 • Karpacki Gazda logo
 • Żywiecka Informacja Turystyczna logo
 • Żywieckie Centrum Ubezpieczeń logo
 • Beskidzkie Centrum Autokarowe logo
 • Beskidzkie Centrum promowe logo
 • Beskidzkie Centrum Lotnicze logo
 • Beskidzkie Centrum Wizowe logo
 • centrum wakacji logo ostateczne
ZAUFALI NAM:
 • 1
 • 2
 • 3c74c3c6011d38d164fdd0929703
 • 4
 • 5
 • 6
 • 8a2ae133b64c35ab46dd61c77f827caa logo KGHM nowe
 • 289
 • 151008 jantar logo1
 • 1078069 pko bank polski rgb 31mm
 • AGH
 • blachotrapez
 • bzwbk logo2015 655
 • carefour logo
 • Circle K JPG,0 1
 • Colonnade logo 470x303
 • concordia ubezpieczenia
 • CS logo stacked
 • e1a563444ea64b467f5bb8ac2f3647fb
 • energopomiar
 • famed
 • FedEx 1024
 • grupa zywiec logo
 • hurtap 00
 • HUTCHISON CENTRE RVB 2013
 • images
 • indeks
 • indeks
 • ING LOGO 1294x350
 • logo france
 • logo renault1
 • p 52298 1
 • logo 2014
 • logo grupa azoty
 • Logo Lakma
 • lyreco
 • maersk
 • maspex wadowice
 • Metro Warszawskie logo
 • original
 • Pixel 523x160 c
 • p 52298 1
 • resize
 • sabre logo 1000
 • sandvik logo blue
 • sddfs
 • SKANSKA orig logo RGB 534
 • taxor m rubiszewski bizuteria slubna zywiec
 • tomekkuczma davis fabrics logo
 • zaufali2
 • zaufali12
 • zaufali13
 • zaufali14
 • zaufali19
 • zaufali28
 • zaufali30
 • zaufali33
 • zaufali35
 • zaufali37
 • zaufali48
 • Wolarek

Projekt „SZLAK ZBÓJNIKÓW KARPACKICH” FIRMY ZBÓJNICKI SZLAK LESZEK MŁODZIANOWSKI, oraz zbójnickie kuligi w Beskidach, a w szczególności prezentowane koncepcje, pomysły i rozwiązania na mocy ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 stanowią własność autora. Projekt ZBÓJNICKI SZLAK ani żadna z jego części nie może być w żaden sposób kopiowana, powielana, dystrybuowana bez pisemnej zgody autora.

 Wszelkie prawa zatrzeżone 2011-2019.